twojabron.pl
Sklep i strzelnica: ul. Myśliwska 6, 05-555 Suchodół, Tarczyn, tel.: 784 695 388 zobacz na mapie
Gwarantujemy profesjonalną obsługę oraz pełne doradztwo w zakresie doboru sprzętu
30
1877
Kod produktu: 2668
Dodaj do ulubionych

STRZELBA FABARM L4S SCOLOPAX RUSTICOLA

L4S Scolopax Rusticola jest wersją najpopularniejszego modelu samopowtarzalnych strzelb śrutowych FABARM stworzoną z myślą o wielbicielach polowań na Słonki. Do tego gatunku nawiązuje m.in. kolorystyka broni, a także specjalnie przystosowane przyrządy celownicze.

0,00 zł 0.00
Uwaga! Broń palna, amunicja i elementy broni dostępne są wyłącznie w sklepie stacjonarnym za okazaniem pozwolenia i promesy na zakup danej jednostki.
Zapytaj o produkt

Produkt niedostępny

Opis produktu

FABARM, właściwie Fabrica Bresciana di Armi, jest jednym z najbardziej znanych i cenionych producentów samopowtarzalnych strzelb śrutowych. Firma została założona w 1914 r. w Brescii przez znaną w północnych Włoszech rodzinę Galesi. FABARM początkowo produkował głównie pojedynki i dubeltówki, ale w drugiej połowie XX poszerzył ofertę o wysokiej klasy bocki sportowe oraz strzelby samopowtarzalne, które aktualnie są głównym asortymentem tej firmy. Włoski producent jako pierwszy opatentował też wiele rozwiązań obecnie będących kanonem w konstrukcji półautomatów śrutowych, m.in. gazowy mechanizm przeładowania. Strzelby FABARM nieustannie cieszą się uznaniem użytkowników za wysoką jakość wykonania, precyzję i niezawodność.

L4S Scolopax Rusticola jest wersją najpopularniejszego modelu samopowtarzalnych strzelb śrutowych FABARM stworzoną z myślą o wielbicielach polowań na Słonki. Do tego gatunku nawiązuje m.in. kolorystyka broni, a także specjalnie przystosowane przyrządy celownicze.

Lufę strzelby wykonano z wysokiej jakości stali chromowo-molibdenowej w opatentowanej przez FABARM technologii TRIBORE HP, którą stosuje się w modelach broni sportowej włoskiego producenta. W celu poprawy zasięgu i celności broni do zestawu dołączono też trzy wymienne czoki INNER HP oraz czok PARADOX EXTENDED HP.

Osada L4S Scolopax Rusticola została wykonana z ręcznie olejowanego drewna orzechowego w drugiej klasie wytrzymałości, a do konstrukcji baskili użyto lekkiego stopu Ergal 55. Receiver posiada stylowe brązowe wykończenie z pozłacanym wizerunkiem Słonki.

Pełną kontrolę nad bronią zapewnia pistoletowy chwyt oraz głębokie fakturowanie newralgicznych elementów. Unikalną cechą modelu Scolopax Rusticola  jest skrócona szyna celownicza, która pełni rolę tradycyjnej szczerbinki. Światłowodowa muszka pozwala na oddawanie pewnych strzałów nawet przy słabszej widoczności. Strzelby L4S cechuje też niewielka waga, która sięga maksymalnie 3,1 kg.

Zobacz również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium