twojabron.pl
Sklep i strzelnica: ul. Myśliwska 6, 05-555 Suchodół, Tarczyn, tel.: 784 695 388 zobacz na mapie
Gwarantujemy profesjonalną obsługę oraz pełne doradztwo w zakresie doboru sprzętu
31
3050
Kod produktu: 58B5-4522E_20240430141123
Dodaj do ulubionych

Karabinek Heckler & Koch MR 223 A1 kal. 223 Rem.

Heckler & Koch MR 223 A1 to precyzyjny i niezawodny karabinek kalibru .223 Remington z gwintem 15x1, zewnętrznym, obustronnym bezpiecznikiem, regulowaną kolbą, aluminiową osadą i walizką do przechowywania, wyprodukowany w Niemczech.

9 900,00 zł 9900.00
 • oblicz ratę
 • Uwaga! Broń palna, amunicja i elementy broni dostępne są wyłącznie w sklepie stacjonarnym za okazaniem pozwolenia i promesy na zakup danej jednostki.
  Zapytaj o produkt

  Produkt niedostępny

  Opis produktu

  Karabinek Heckler & Koch MR 223 A1 to zaawansowany karabinek kalibru .223 Remington, znany ze swojej precyzji i niezawodności. Wyposażony w gwint na końcu lufy 15x1 oraz zewnętrzny, obustronny bezpiecznik, gwarantuje bezpieczeństwo i wygodę użytkowania dla strzelców prawo i leworęcznych.

  Ten model oferuje regulowaną długość kolby, co pozwala na dostosowanie karabinka do indywidualnych potrzeb użytkownika. Osada wykonana jest z trwałego aluminium, a w zestawie znajduje się solidna walizka do przechowywania broni. Wyprodukowano go w Niemczech, co jest gwarancją wysokiej jakości wykonania.

  Karabinek Heckler & Koch MR223 A1 kal. 223 Rem. - główne cechy

  • Kaliber: 223 Rem.
  • System pracy: samopowtarzalny (semi-auto)
  • Lufa: kuta na zimno
  • Opakowanie: walizka PCV
  • Kolba składana
  • Sloty do montażu akcesoriów

  Heckler&Koch - renomowana firma specjalizująca się w produkcji broni.

  Firma Heckler und Koch GmbH została założona pod koniec 1949 roku w Oberdorfie przez trzech byłych inżynierów firmy Mauser Werke. W początkowym okresie rozwoju Panowie Edmund Heckler, Theodor Koch i Alex Seidel nawiązali ścisłą współpracę z inną grupą niemieckich inżynierów, skupionych wokół ośrodka badawczego CETME. Został on założony w Madrycie na zlecenie rządu Hiszpańskiego a jego celem było wdrożenie do produkcji nowoczesnego karabinka szturmowego. Tak powstał karabin CETME Model 1, który był w prostej linii kontynuacją prac badawczych niemieckiego przemysłu zbrojeniowego z okresu II Wojny Światowej. Firma Heckler und Koch zdobyła przy okazji współpracy licencję na produkcję karabinów z zamkiem półswobodnym i rozpoczęła pracę nad bronią własnej konstrukcji. W ich wyniku powstała daleko idąca modyfikacja pierwotnego projektu, która została zgłoszona do konkursu na karabin odradzającej się Bundeswehry. Novum w tej broni było zastosowanie zamka półswobodnego w konstrukcji strzelającej amunicją 7,62x51 mm, czyli standardowym nabojem karabinowym NATO. Pomimo obaw ze strony wojska, ta konstrukcja wygrała i została przyjęta do uzbrojenia jako karabin G3. Za jej przyjęciem przemawiała wysoka sprawność i niezawodność automatyki, znacznie mniejsza masa niż u konkurencji, a sama broń okazała się prostsza w obsłudze polowej niż inne modele proponowane przez konkurencję. Jako ciekawostkę można podać, że wyparła przy tym całkowicie karabin G1, czyli równie znaną konstrukcję FN FAL której 100 000 sztuk było już na wyposażeniu przyszłej Bundeswehry. Ten sukces pozwolił konstruktorom HK, jak potocznie nazywa się w skrócie firmę, rozpocząć szeroko zakrojone badania nad możliwością użycia zamka półswobodnego w broni innej klasy.

   

  Informacje dodatkowe

  • Karabinek w stanie idealnym !
  Zobacz również
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Sklep internetowy Shoper Premium