twojabron.pl
Sklep i strzelnica: ul. Myśliwska 6, 05-555 Suchodół, Tarczyn, tel.: 784 695 388 zobacz na mapie
Gwarantujemy profesjonalną obsługę oraz pełne doradztwo w zakresie doboru sprzętu
30
111
ATA NEO X 26”
 • Raty
Kod produktu: 11963
Dodaj do ulubionych

Strzelba ATA NEO X 26”

Strzelba ATA Neo X 26” została fabrycznie skonfigurowana tak, aby strzelec zaraz po wyjęciu broni z pudełka mógł startować w zawodach np. w formule IPSC. Broń fabrycznie wyposażono w sprawdzone rozwiązania, które ułatwiają i przyspieszają obsługę strzelby na torze, w trakcie przebiegu. Do najważniejszych rozwiązań należy zaliczyć: fabryczne czoki zewnętrzne, które można wymienić między jednym a drugim steagem bez użycia narzędzie.

3 300,00 zł 3300.00
 • oblicz ratę
 • Uwaga! Broń palna, amunicja i elementy broni dostępne są wyłącznie w sklepie stacjonarnym za okazaniem pozwolenia i promesy na zakup danej jednostki.
  Zapytaj o produkt

  Produkt niedostępny

  Opis produktu

  Strzelba samopowtarzalna ATA Neo X 26” to najnowsza propozycja dla strzelców sportowych. Została zaprezentowana światu na targach IWA w 2023 roku! Już na pierwszy rzut oka widać, że tureckie ATA Arms odrobiło lekcję i zawarło w swojej najnowszej strzelbie najlepsze rozwiązania stosowane przy konstruowaniu strzelby dedykowanej do strzelectwa dynamicznego.

  Strzelba ATA Neo X 26” została fabrycznie skonfigurowana tak, aby strzelec zaraz po wyjęciu broni z pudełka mógł startować w zawodach np. w formule IPSC. Broń fabrycznie wyposażono w sprawdzone rozwiązania, które ułatwiają i przyspieszają obsługę strzelby na torze, w trakcie przebiegu. Do najważniejszych rozwiązań należy zaliczyć: fabryczne czoki zewnętrzne, które można wymienić między jednym a drugim steagem bez użycia narzędzie. Powiększono też manipulatory tj. rączkę do przeładowywania broni oraz przycisk zwolnienia zamka z tylnego położenia. Kolejnym ukłonem w stronę sportu jest zastosowanie przedłużonego magazynka. Pozwala to na załadowanie do broni 10 sztuk amunicji śrutowej w kalibrze 12/70 (9 sztuk w magazynku plus jedna w komorze nabojowej). Strzelec dysponuje większą ilością amunicji w obrębie broni i dzięki temu nie musi tak często jej doładowywać w trakcie przebiegu.

  Strzelba ATA Neo X 26” działa na zasadzie wykorzystania siły odrzutu całej broni (inercji) do odryglowywania zamka poprzez jego obrót. Jest to rozwiązanie z powodzeniem stosowane w topowych strzelbach sportowych i pozwala na zbudowanie relatywnie lekkiej broni, która działa nawet na amunicji o naważce 24 gram. System ten jest w założeniach bardzo prosty, jednak, aby wyprodukować niezawodnie działającą broń, należy rozwiązać kilka problemów związanych np. z dobraniem odpowiedniego oporu między zamkiem a zespołem zamkowym. Tureccy inżynierowie poradzili sobie jednak z tym zadaniem i zbudowali pewnie działającą broń o prostej budowie. Sam system inercyjny składa się z 3 głównych części: zamka właściwego, zespołu zamkowego oraz sprężyny oporo powrotnej sterującej całym mechanizmem.

  Strzelba ATA Neo X 26” ma bardzo nowoczesny design, a do jej produkcji wykorzystano dobrej jakości kompozyty, aluminium oraz stal. Całość wykonano w czerni, z czerwonymi akcentami dodającymi charakteru całej broni. Lufę z wymiennymi czokami zaopatrzono w wentylowaną szynę na całej swej długości. To zdecydowanie ułatwia szybki skład i oddanie celnego strzału. Port ładowania ma odpowiednią wielkość i pozwala na wygodne ładowanie magazynka z obu stron. Bezpiecznik umieszczono bardzo intuicyjnie, w kabłąku języka spustowego i można go wygodnie obsłużyć palcem ręki strzelającej.

  Produkty powiązane
  Zobacz również
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Sklep internetowy Shoper Premium