twojabron.pl
Sklep i strzelnica: ul. Myśliwska 6, 05-555 Suchodół, Tarczyn, tel.: 784 695 388 zobacz na mapie
Gwarantujemy profesjonalną obsługę oraz pełne doradztwo w zakresie doboru sprzętu
30
1293
10/22 TAKEDOWN
 • Raty
Kod produktu: 5353
Dodaj do ulubionych

KARABINEK RUGER 10/22 TAKEDOWN

Karabinek Ruger 10/22 Takedown to obecnie jeden z najpopularniejszych modeli w kalibrze .22 lr. w Stanach Zjednoczonych. Z racji swoich wymiarów, masy i możliwości szybkiego rozłożenia stał się bardzo popularną bronią wśród wędrowców, bushcraftowców i innych osób spędzających czas w terenie. System szybkiego montażu pozwala na rozłączenie lufy i komory zamkowej po naciśnięciu jednego przycisku. Dzięki temu broń można schować w plecaku.

3 990,00 zł 3990.00
 • oblicz ratę
 • Uwaga! Broń palna, amunicja i elementy broni dostępne są wyłącznie w sklepie stacjonarnym za okazaniem pozwolenia i promesy na zakup danej jednostki.
  Zapytaj o produkt

  Produkt niedostępny

  Opis produktu

  Karabinek Ruger 10/22 Takedown to obecnie jeden z najpopularniejszych modeli w kalibrze .22 lr. w Stanach Zjednoczonych. Z racji swoich wymiarów, masy i możliwości szybkiego rozłożenia stał się bardzo popularną bronią wśród wędrowców, bushcraftowców i innych osób spędzających czas w terenie. System szybkiego montażu pozwala na rozłączenie lufy i komory zamkowej po naciśnięciu jednego przycisku. Dzięki temu broń można schować w plecaku. Jednak to nie jedyna zaleta tego systemu. Został on tak skonstruowany, aby po złożeniu broni nie było wymagane ponowne przystrzelanie. Same elementy zostały wykonane z najwyższą precyzją co zapewnia całkowitą powtarzalność za każdym razem, kiedy ponownie szykujemy broń do strzelania.

  Karabinek Ruger 10/22 Takedown to broń samopowtarzalna w kalibrze .22 lr. Mechanika systemu została oparta o niezawodny zamek swobodny. Konstrukcja jest bardzo prosta i składa się z zaledwie kilku części. Zamek z pazurem wyciągu i przerzutową iglicą, osadzony jest na żerdzi ze sprężyną powrotną i porusza się swobodnie w komorze zamkowej. Takie rozwiązanie zwiększa odporność na zabrudzenia mechanizmu i pozwala działać broni, nawet po oddaniu wielu setek strzałów bez czyszczenia. Sama komora to precyzyjny odlew aluminiowy, do którego mocowane są inne elementy. Od dołu zamyka ją moduł spustowy z kurkiem oraz gniazdo magazynka. Do zasilania broni używane są magazynki o pojemności 10, 15 lub 25 naboi. W kabłąku spustowym umieszczono prosty bezpiecznik przetykowy, który można łatwo obsługiwać palcem wskazującym. Lufy do karabinków Ruger 10/22 Takedown są kute na zimno. Do ich mocowania w komorach zamkowych firma stosuje unikalny system szybkiego montażu. Całość umieszczana jest w wybranej osadzie. Karabin oferowany jest w wielu wariantach, z różnymi osadami, długościami luf czy też w wersji takedown którą można szybko rozłożyć bez użycia narzędzi. Ta wersja ułatwia transport i przechowywanie broni.

  Firma Sturm, Ruger & Company, Inc. została założona w 1949 roku przez Williama Rugera i Alexandra Sturma w Stanach Zjednoczonych. Pierwszym produktem firmy był pistolet bocznego zapłonu, model Mark I, wizualnie wzorowany na pistolecie Parabellum P08. Forma broni nie była przypadkowa, ponieważ ta niemiecka konstrukcja była cenionym trofeum przywożonym z Europy przez żołnierzy wracających po II wojnie światowej. Wprowadzenie na rynek taniego, prostego w konstrukcji i celnego pistoletu było strzałem w dziesiątkę. Dość powiedzieć, że kolejne generacje tej broni są produkowane po dziś dzień. Ale to nie jedyny produkt w ofercie tej amerykańskiej firmy, który stał się kultowym. Do tej samej grupy można zaliczyć także bardzo udaną linię rewolwerów np. Super Redhawke, który może być zasilany amunicją .454 Casull czy ceniony przez nowojorskich policjantów model GP100. Dużą popularnością cieszą się również pistolety samopowtarzalne do skrytego noszenia z rodziny LCP®, karabinki samopowtarzalne z serii 10/22 w kalibrze .22 lr. czy też Mini-14 w kalibrze .223 Rem.

  Produkty powiązane
  Zobacz również
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Sklep internetowy Shoper Premium