twojabron.pl
Sklep i strzelnica: ul. Myśliwska 6, 05-555 Suchodół, Tarczyn, tel.: 784 695 388 zobacz na mapie
Gwarantujemy profesjonalną obsługę oraz pełne doradztwo w zakresie doboru sprzętu

Leica

producent leica

Leica to marka, która od ponad 100 lat oferuje innowacyjne produkty optyczne, takie jak lornetki, lunety, lunety celownicze i dalmierze. Starannie opracowane produkty Leica to dla wielu niezbędne wyposażenie do obserwacji.

 

Początki tej niemieckiej firmy przypadają na połowę XIX wieku, kiedy to powstał Optisches Institut Carl Kellner. Jego założycielem był samoukowy mechanik i matematyk, Carl Kellner, który w 1849 roku opracował nową formułę optyczną. Marka rozwijała się, specjalizując się w produkcji teleskopów oraz mikroskopów.

 

W 1864 roku do działalności firmy dołączył Ernst Leitz, którego nazwisko stało się inspiracją dla obecnej nazwy marki. Młody, zaledwie 22-letni Leitz wprowadził kluczowe zmiany, które odegrały kluczową rolę w sukcesie firmy. W odpowiedzi na duże zainteresowanie produktami, firma przeszła całkowitą reorganizację i rozpoczęła masową produkcję oraz sprzedaż na dużą skalę. Pomimo seryjnej produkcji, Ernst Leitz pozostał otwarty na potrzeby klientów, z pasją dopasowując swoje produkty do ich specyficznych potrzeb.

 

Z uwagi na pasję Ernsta Leitza do myślistwa, w 1907 roku, po trzech latach badań, w ofercie marki pojawiła się pierwsza lornetka - Leitz Binocle 6 x 18. Tym sposobem marka weszła w rynek optyki myśliwskiej, w której obecnie zajmuje stabilną i wysoką pozycję.

Filtruj/Sortuj
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium